• 25 września 2023

Coraz częściej słyszy się o oleju kokosowym i jego właściwościach korzystnych nie tylko w kuchni, ale także w kosmetologii i medycynie. Nierafinowany olej kokosowy to bogata skarbnica składników, które dostarczane w odpowiedniej ilości wpłyną korzystnie na wygląd włosów, skóry i paznokci, samopoczucie oraz ogólne zdrowie organizmu.olej kokosowy

Dzięki zawartości nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B oraz minerałów - cynku, fosforu, magnezu, potasu, wapnia i żelaza, olej kokosowy stosowany od wewnątrz i od zewnątrz pomoże nam wygładzić zmarszczki, zapobiegnie powstaniu rozstępów i zredukuje te, które już istnieją. Ponadto, nakładany na mokrą skórę, może być stosowany jako naturalny balsam do ciała oraz pomoże nam w walce z wszawicą. Jest także jako jeden z niewielu nierafinowanych olejów zdatny do smażenia.

Stosowanie oleju kokosowego spowoduje wzrost odporności organizmu, zredukuje ilość wolnych rodników oraz wspomoże organizm w walce z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybicznymi. Dzięki zawartości średniołańcuchowych tłuszczy, które wspomogą redukcję złego cholesterolu może być stosowany jako prewencja chorób serca i układu krążenia. Zmiana zwykłego oleju na olej kokosowy poskutkuje też spadkiem masy ciała.

Używanie oleju kokosowego jako kosmetyku może mieć wiele różnych odsłon. Na pewno pomoże nam w zwalczaniu łupieżu, pielęgnacji skóry, posłuży również jako produkt do demakijażu, ochrona przeciwsłoneczna, a nawet jako pielęgnacja dla niemowląt.

W sklepach z pewnością znajdziemy wiele propozycji i rodzajów tego produktu. Pamiętajmy jednak, że należy bardzo starannie sprawdzić jego jakość. Dlatego warto wiedzieć, jakie kryteria powinien spełniać pełnowartościowy olej kokosowy. Olej musi być świeży, ponieważ jego długa ekspozycja na półkach sklepowych i pod działaniem światła traci swoje zdrowotne właściwości, a z czasem psuje się i jełczeje. Poza tym, powinien to być olej otrzymywany w procesie zimnego tłoczenia, nierafinowany, niefiltrowany i nieoczyszczany oraz musi być wyprodukowany z najwyższej klasy materiału i nie powinien być modyfikowany żadnymi dodatkami i substancjami zapachowymi.

 

Top