• 25 września 2023

Olej z wiesiołka to doskonały wybór dla wszystkich kobiet. Ma on bowiem mnogość korzystnych dla zdrowia składników, które przy jego suplementacji determinują szereg właściwości wspomagających zdrowie kobiety.olej z wiesiołka

Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych –omega6 i omega9 w oleju z wiesiołka korzystnie oddziałuje na gospodarkę hormonalną organizmu i tym samym uśmierza dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego, menopauzy oraz wzmaga płodność. Wiesiołek dostarcza również nasyconych kwasów tłuszczowych w tym kwasu palmitynowego i stearynowego. Ponadto nasiona stanowią również źródło białka, steroli roślinnych, enzymów, witaminy E, a także pierwiastków – magnezu, selenu, cynku i wapnia. Dzięki zawartości kwasów LA i GLA które zapobiegają stanom zapalnym, pomagają regenerować uszkodzone więzadła, a także wzmacniają tkankę chrzęstną i łączną, olej z wiesiołka wspomaga również leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Kwasy te chronią także przed chorobami serca i naczyń krwionośnych oraz obniżają poziom cholesterolu w naszym organizmie i wspomagają odchudzanie. Witamina E chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, przyczyniających się do rozwoju wielu schorzeń i chorób. Ponadto zawarte w wiesiołku kwasy tłuszczowe omega-6 stymulują układ odpornościowy, a także zapewniają ochronę przed infekcjami dróg oddechowych, alergią i astmą. Stosowany zewnętrznie, pomoże nam dbać o kondycję włosów, skóry i paznokci.

Po olej powinny sięgnąć osoby odczuwające permanentne zmęczenie spowodowane pracą, stresem i piętrzącymi się problemami. Działanie oleju najbardziej docenią jednak kobiety, w każdym wieku – zarówno dojrzewające, jak i te starające się o dziecko czy zagrożone osteoporozą.

Warto jednak pamiętać, że olej z wiesiołka jest zimnotłoczony. Dlatego stosuje się jedynie na zimno, ponieważ w wyniku obróbki termicznej straciłby swoje prozdrowotne właściwości. Przechowywać go trzeba w lodówce, najlepiej w butelce z ciemnego szkła, ponieważ wysoka temperatura oraz promienie słoneczne pozbawią go korzystnych dla zdrowia cennych składników oraz spowodują jego szybkie jełczenie.

 

Top